V souboji exdivizních týmů hostí juniorka Chodov

 
V souboji exdivizních týmů hostí juniorka Chodov
 
so 28.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Podruhé v sezoně se juniorka představí na domácím hřišti. Diváci se tentokrát mohou těšit na souboj týmů, které v loňském ročníku nastupovali v divizi. Baník totiž přivítá Spartak Chodov. Utkání se hraje v neděli od 17 hodin.

Juniorce to v krajském přeboru prozatím šlape. Mladý tým, který je tvořen z větší části z loňských dorostenců, v úvodních třech kolech nasbíral plný počet bodů. Při výhrách nad Královským Poříčím, Františkovými Lázni a Starou Rolí nastřílela juniorka velmi solidních 14 gólů a inkasovala pouze dvakrát.

Naopak Spartak Chodov zatím výsledkově tápe. Bez jediného bodu se loňský účastník divize krčí na předposledním místě. Chodov má však odehráno pouze dva zápasy, které se mu nepovedly. Nejprve Spartak v derby prohrál doma s Vintířovem 1:3, ve druhém utkání pak Chodov neuspěl na hřišti Unionu Cheb (4:1).

V kádru Baníku došlo před začátkem podzimní části k několika změnám. Hned několik hráčů bylo uvolněno a jejich místa zaujali hráči z loňského dorostu. Větší průvan byl však v kabině Spartaku. Z kádru odešli např. brankáři Pelech a Šourek, v Bukovanech již působí Krupička, v Citicích Širochman, Dušek se Smolkou nastupují v konkurenčním Vintířově a v týmu není ani Vachník, který hostuje v Mostě. Do Německa odešli zkusit štěstí Vondráček s Kaňokem. Do dorostu Baníku Sokolov si to pak namířil talentovaný Kočí. Na druhou stranu přišlo do týmu také hodně nových hráčů. Pro fanoušky Baníku bude asi nejznámějším jménem František Obešlo, který v Sokolově působil. Uvidíme, jak příchozí hráči nahradí kvalitu odchozích.

Baník v minulém utkání nastoupil na hřišti Staré Role, kde zvítězil 1:5. Dvě branky zaznamenal záložník Tomáš Bereczký. Dvakrát se trefil i útočník Milan Novotný, který tak spolu s Františkem Koubou vede týmovou střeleckou tabulku. Oba hráči vstřelili čtyři góly. V Roli skóroval i Lukáš Jankovský, který po zranění nastoupil na posledních třicet minut. Z kádru A-mužstva nastoupil ještě Jašíček a Puchmertl, který ale musel v poločase pro zranění odstoupit. Je otázkou jestli trenér Dreiseitl využije někoho z A-týmu i tentokrát

Sestava juniorky z posledního kola:
Dvořák - Hudec (80. Burkyt), Jašíček, Šaloun, Ferko - Bastl, Puchmertl (46. Pleva), Bereczký - Novotný, Domin, Kouba (60. Jankovský)

Obě mužstva se v mistrovském zápase potkala nedávno. V červnu v předposledním zápase divize již o mnoho nešlo, obě mužstva byla odsouzena k sestupu. Chodov v tomto utkání vedl od 16. minuty, kdy skóroval Klemera. Do poločasu ale vyrovnal Čada. Ve druhé půli předvedl pěknou akci Domin, který strhl vedení na stranu Baníku. Výhru pak potvrdil Čertík.

Sestava obou týmů z posledního vzájemného utkání:
Dvořák (K) - Nápravník, Šaloun, Duben, Ferko - Bastl, Čada (71. Kratochvíl), Puchmertl, Bereczký (79. Doležal) - Domin, Čertík (87. Pleva)
Šourek - Krupička, Štěpán (K), Širochman, Vondráček (83. Kastl) - Kočí (70. Šteg), Joza, Klemera, Dušek - Kaňok, Vachník (91. Kolařík)

Jak si povede juniorka proti Chodovu v krajském přeboru, se přijďte podívat v neděli od 17 hodin. Mladíci Baníku určitě jako v předešlých zápasech budou produkovat útočný fotbal, na který se dá koukat.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner