Baník míří na Vysočinu, čeká ho Jihlava

 
Baník míří na Vysočinu, čeká ho Jihlava
 
st 25.8., Jan Kašpar

S o k o l o v – Po remízovém utkání s rezervou Sparty čeká Baník tentokráte venkovní zápas, a to rovnou na půdě jednoho z kandidátů na postup do nejvyšší soutěže. Soupeřem totiž baníkovcům bude již v pátek od 18 hodin Vysočina Jihlava. Ta ještě na svém hřišti letos neprohrála, na naše hráče tam tedy rozhodně nečeká snadná úloha.

Po skvělém prvním zápase sezony přišlo pro hráče i fanoušky Baníku rozčarování v podobě série tří zápasů bez vítězství. V tom posledním, se Spartou B, baníkovci zachraňovali remízu 2:2 až několik málo minut před koncem. Co je však důležitějším faktem před zápasem v Jihlavě – Baník odehrál na venkovním hřišti dosud jen jedno utkání a to se týmu okolo Stanislava Purkarta vůbec nepovedlo. V Čáslavi totiž Baník bleskově prohrával 0:3, z čehož už se do konce utkání nedokázal vzpamatovat.

Dalším důležitým varováním je pro kouče Purkarta a jeho tým skutečnost, že Jihlava si na svém trávníků zatím drží stoprocentní bilanci dva zápasy-dvě výhry. V prvním domácím zápase, který byl pro jihlavské zároveň vstupem do sezony, přivítali na své půdě nováčka z Vansdorfu. Proti tomu se Vysočina dlouho nedokázala prosadit, až ji brankou ze 77. minuty vysvobodil Šimáček. Po tomto těsném vítězství ale svěřenci trenéra Luboše Urbana jeli do Prahy, kde se ve šlágru druhého kola utkali s Duklou – a ta Jihlavu na Julisce porazila výsledkem 3:1. Los Jihlavě, co se domácích zápasů týče, zdá se, přeje. Ve třetím kole totiž do Jihlavy zavítal další nováček, Znojmo. S tím si jihlavští poradili vítězstvím 2:0.

Zatímco domácí zápasy Jihlava zatím zvládá na sto procent, venku, stejně jako Baník, ještě ani nebodovala. Dosavadní poslední zápas totiž Vysočina odehrála, jak jinak, s nováčkem soutěže, Sezimovo Ústí. To se však proti silnému soupeři vytáhlo a Jihlavu porazilo 2:0. To může být s ohledem na to, že Baník Sezimovo Ústí přejel 5:1, pro hráče nepatrnou dávkou optimismu.

Co se letních pohybů v kádru Jihlavy týče, do města na hranici Čech a Moravy zamířilo v letní přestávce trio hráčů z první ligy – a to Jan Halama z Plzně, Radek Görner ze Slovácka a Stanislav Tecl, který se však vrátil z hostování z pražské Slavie. Celkem se Jihlava posílila o šestici hráčů a sedm hráčů odešlo, dá se tedy říci, že žádný velký hráčský převrat se v kabině nekonal.

Ještě zbývá vzájemná bilance obou pátečních soupeřů. Jihlava a Baník spolu v druhé lize zatím odehrály osm utkání, z nichž Jihlava vyhrála třikrát, třikrát zápas skončil remízou, a dvakrát vyhrál Baník. Tato dvě vítězství však byla pořádné kanonády – na podzim 2007 totiž Baník doma porazil Jihlavu 5:0, a o dva roky později, na podzim minulé sezony, opět doma, a opět drtivé vítězství, tentokrát 5:1. Z toho také plyne aktivní skóre pro Baník (13:8).

Poslední vzájemný zápas: 26. kolo, pátek 7.5.2010 Vysočina Jihlava - Baník Sokolov 2:0 (0:0)
Sestava Jihlavy: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić - Dolejš, Görner, Karlík, Dort, Krutý – Mešanović
Sestava Baníku: Bertelman - Kaplan, Kura, Knakal, Hanzlík - Podrazký, Čada, Javorský, Vaněček - Duchnič, Mlika

Sestavy z posledních soutěžních zápasů:
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Šimáček, Tlustý, Gavrić – Dort, Karlík, Görner – Dolejš, Šimonek, Krutý
Baník: Bertelman - Šmerda, Kura, Knakal, Hanzlík - Dittrich, Javorský, Pilař, Vaněček - Šilhan, Duchnič

Výkop zápasu se je v pátek v 18:00, a na serveru onlajny.cz pro vás bude připraven živý online přenos.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner