Nahrál na gól, ale moc se neradoval…

út 24.8., Jan Čech

S o k o l o v - Oleg Duchnič vypálil a po jeho ráně vyrovnal Jiří Mlika. To je ve zkratce to nejdůležitější, co se událo v posledních patnácti minutách utkání mezi Baníkem Sokolov a rezervou Sparty. Oba celky se nakonec rozešli smírně 2:2.

Po zápase nikdo z domácích nehýřil optimizmem. Fotbalisté opouštěli hrací plochu velice zklamáni a místy i velmi nazlobeni.

Olegu, i když se vám podařilo přihrát na vyrovnávací branku, tak zřejmě moc spokojený nejste?
To rozhodně nejsem a ani nejsme. Chtěli jsme jednoznačně vyhrát. Po dvou porážkách jsme vstoupili do zápasu výborně. Vedli jsme. Dali jsme branku. Co více si přát. Jenom to hrát dále útočně.

Jenomže se Spartě podařilo vyrovnat…
Dostali jsme gól. Do vinglu se mu to podařilo zatočit. Takovéto branky nesmíme dostávat. Musíme hráče důrazně dostupovat. Následně jsme dostali na 2:1 a to byla pro nás další rána. Nevím co na to více říci. Hrajeme a pak už je to o vůli. Bohužel se nám nedaří to, co se povedlo Čáslavi. Nedaří se nám zatlačit soupeře a dát mu tři branky. Tohle bychom potřebovali. Tím bychom se dostali nahoru a do pohody. Takto se se vším stále pereme.

Doma se snažíte hrát nátlakově, ale kromě Sezimovo Ústí, které jste jednoznačně přejeli, tak to pořád nejde…
Máme tým plný individualit a kvalitních hráčů. Náš styl tak je, zatlačit soupeře a dávat branky. Se Zlínem diváci viděli, že terén nebyl optimální. Navíc jsme také dostali zbytečné branky. Je to všechno o té koncentraci. Kdybychom jsme se důkladně koncentrovali na každé utkání, tak bychom takovéto zbytečné branky nedostávali. Měli bychom devět bodů a byli bychom na koni. Ale to je jenom kdyby. Prostě musíme být pozorní celých devadesát minut.

Bilance, tři domácí zápasy, čtyři body. Co k těmto číslům více říci?
Co říci?. To je jednoduché. Spadli jsme více dolu. Vyhrabat se z toho můžeme jenom my sami, protože v nás to je. Nikde jinde to není. Věřím, že za další čtyři kola to bude úplně jiné. Těch bodů budeme mít dvakrát více a pohybovat se budeme v tabulce také někde jinde. Body se počítají na konci celé sezony a ne po čtyřech kolech. Začátek sice nic moc, ale zaplať pánbů, že jsme neprohráli. Urvali jsme remízu a od toho se můžeme odrazit.

Co udělat, aby se vaše hra zlepšila?
Samozřejmě, že každému pomůže to, když se dostane do vedení. Jasně jsme to viděli v Čáslavi, která byla před zápasem s námi hodně dole. Dokázala nám rychle vstřelit tři branky a už to bylo z její strany úplně něco jiného. Hráli to co potřebovali. To bychom potřebovali i my. Pokud se nám podaří rychle vstřelit nějaký ten gól tak se uklidníme. Ne jako se Spartou, že jsme sice v 9. minutě vedli, ale pak jsme zase dostali my dva a museli jsme to honit.