Juniorku čeká duel ve Staré Roli

 
Juniorku čeká duel ve Staré Roli
 
pá 20.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Třetí mistrovské utkání čeká na juniorku Baníku v krajském přeboru. Po vítězstvích nad Královským Poříčím a Františkovými Lázněmi zajíždí Baník tentokrát do Staré Role. Utkání se hraje tuto sobotu od 17 hodin.

Baník je po odehraném druhém kole již v čele tabulky bez ztráty bodu a se skórem 9:1. V prvním zápase vyhrál Baník 7:1 ve Svatavě, kde hraje domácí utkání Královské Poříčí. Baník se zde prezentoval rychlým pohybem a nedal svému soupeři šanci. V prvním domácím zápase si tým Jiřího Dreiseitla zkomplikoval situaci ve 29. minutě za stavu 1:0, kdy byl vyloučen stoper Jaroslav Oláh. Baník však i v deseti svého protivníka přehrával a zvítězil nakonec 2:0.

V úvodních zápasech juniorka předvedla, čím by se chtěla prezentovat. Tým se snaží do kombinace zapojit co nejvíce hráčů, kteří jsou neustále v pohybu. Čtyři branky již vstřelil útočník František Kouba, který tak potvrzuje roli kanonýra. V záloze se zdá, že by mohl převzít dirigentskou taktovku o něco zkušenější Tomáš Bereczký, ale i ostatní hráči v ničem nezaostávají. V obraně se v obou utkáních rozehrával Daniel Kaplan z A-týmu, v domácím duelu nastoupil i Michal Jašíček.

Baník má však i silnou lavičku. V utkání s Františkovými Lázněmi šel o poločase na hřiště Josef Hudec a divákům předvedl nádhernou akci před druhým gólem. Na vlastní polovině vystihl Hudec přihrávku, vystartoval k dlouhému sprintu, všem ukázal záda a na malém vápně naservíroval Koubovi míč na „zlatém podnose“. O stálých náhradnicích však v případě juniorky nelze mluvit. Hráči jsou natolik vyrovnaní, že nálepku náhradník nezaslouží ani jeden z nich. Příjemné starosti má Jiří Dreiseitl i s brankáři. Své kvality ukázali jak Dvořák, tak Makó a trenér má do branky z čeho vybírat.

Stará Role poprvé zasáhla do krajského přeboru až ve středu 18.8. První duel s Unionem Cheb byl totiž odložen a ve druhém kole měla Role volno. V dohrávce nakonec Stará Role prohrála s Unionem Cheb 3:4.

Sobotní soupeř patří ke špičce krajského přeboru. Loni Stará Role obsadila čtvrtou příčku se ziskem 57 bodů. Konfrontaci mají oba týmy za sebou ze zimního turnaje Baníku Sokolov. Tehdy A dorost, který tvoří většinu týmu letošní juniorky, porazil ve finále turnaje Starou Roli 5:2. V týmu karlovarského soupeře již není např. Němec, který již hraje ČFL za Karlovy Vary…

Utkání Stará Role – Baník Sokolov B se hraje v sobotu 21.8.2010 od 17 hodin.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner