Pozvánka: Na Baníku se představí neporažená Sparta B

čt 19.8., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Třetí domácí zápas během prvních čtyř kol této druholigové sezóny. Ligový los byl pro Baník příznivý, nicméně svěřenci trenéra Purkarta mají na svém kontě jen tři body za úvodní výhru nad nováčkem ze Sezimova Ústí 5:1. Další dva zápasy skončily prohrou. Nyní se do Sokolova chystá juniorka Sparty Praha, která v této sezóně neokusila hořkost porážky. Podaří se Baníku proti sparťanským mladíkům uspět a opět zažít radost po vítězném utkání? To se dozvíme v sobotu krátce po poledni, tak se alespoň pojďme podívat na momentální rozpoložení obou týmů.

Jak už bylo zmíněno, Baník začal sezónu excelentně. Doma smetl Sezimovo Ústí 5:1, pod výhru se nejvíce podepsal Míra Podrazký, autor tří branek. I ve druhém kole měli sokolovští fotbalisté výhodu domácího prostředí, kterou však tentokrát nevyužili. Na Baník přijela Tescoma Zlín, která si po výhře 3:2 odvezla všechny body. Rozruch vzbudil penaltový zákrok brankáře Bertelmana, po kterém sokolovský gólman navíc obdržel červenou kartu. Jak se později ukázalo, šlo o klíčový moment zápasu. Ve třetím kole se poprvé v sezóně Baník představil na půdě soupeře, na hřišti trápící se Čáslavi. Ta však zápas začala nad očekávání dobře a během pů hodiny nastřílela tři branky. Stav se do konce zápasu již nezměnil, a tak Baník odevzdal domácím tři body za prohru 0:3.

Baníku aktuálně patří 10. místo se ziskem 3 bodů a skóre 7:7. Nejlepším střelcem je Miroslav Podrazký se 4 góly, následuje Tomáš Pilař se dvěma zásahy a jeden gól má na kontě letní posila z Kladna Jaromír Šilhan.

Na Letné zatím musí panovat spokojenost. Tým trenéra Zdeňka Svobody vyhrál oba dosavadní zápasy, navíc má k dobru dohrávku se Sezimovo Ústím. V prvním kole si sparťané poradili s nepříjemným nováčkem ze Znojma a v Horních Počernicích jej porazili 1:0 brankou Glasera z 89. minuty. Ve druhém kole měli Pražané vynucenou pauzu, v Sezimovo Ústí se nehrálo. Poslední zápas tak sparťanská rezerva hrála opět na domácím stadionu, když hostila exligové Kladno. Zásluhou Pavelky šla Sparta již ve 3. minutě do vedení, Kladno srovnalo ve druhé nastavené minutě první půle. Výhru Sparty zajistil gólem v 55. minutě Skalák.

Sobotnímu soupeři Baníku patří 5. místo se ziskem 6 bodů a skóre 3:1. Sparta B je jedním z pěti týmů, které v této sezóně ještě neprohrály.

V kádru sparťanské juniorky je několik zajímavých jmen. Jedním z nich je i Roman Polom, který s fotbalem začínal právě v Baníku a již nakoukl i do A mužstva Sparty.

Historie vzájemných zápasů začíná v sezóně 2008/2009, kdy oba týmy vyhrály své domácí zápasy. Baník doma na podzim zvítězil 1:0, na jaře se radovala Sparta 3:2. Následující sezóna byla úspěšnější pro baníkovce, kteří v prvním kole doma zvítězili přesvědčivě 4:1, v posledním utkání sezóny pak v Praze remizovali 1:1. S mužstvem Sparty B tak má Baník pozitivní bilanci a v sobotu ji může prodloužit. Buďte u toho! Výkop je v sobotu 21.8. v 10.15.

Poslední vzájemný zápas: 5.6.2010 AC Sparta Praha B - FK Baník Sokolov 1:1 (78. z pen. Rada - 23. Mlika)

Sparta B: Švenger - Valíček, Švec, Droppa, Krch - Kadeřábek, Glaser (38. Skalák), Rada, Divíšek - Třešňák, Kraják (62. Putz)

Baník Sokolov: Bertelman - Habai, Jašíček, Knakal, Čupr - Janáček, Kura (79. Komberec), Podrazký, Vaněček (90. Hucl) - Mlika (90. Bereczký), Radzinevičius

Sestava z poslední ligového kola:

Baník Sokolov (0:3 v Čáslavi): Zacharda - Šmerda, Kura (46. Studík), Knakal, Hanzlík - Podrazký (75. Dittrich), Čada, Pilař, Vaněček - Šilhan (46. Duchnič), Mlika

Sparta B (2:1 s Kladnem): Švenger - Jánoš, Doležal, Krch, Podaný - Kadeřábek, Hašek, Pavelka (88. Rada), Krejčí (70. Glaser) - Třešňák (78. Putz), Skalák