Dorostenecké týmy se o víkendu poprvé představí na domácím hřišti

 
Dorostenecké týmy se o víkendu poprvé představí na domácím hřišti
 
st 18.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Poprvé v letošní sezoně se na domácím hřišti v mistrovských zápasech představí také všechny dorostenecké týmy. V loňské sezoně byli dorostenci kategorií, která dělala klubu asi největší radost. Letos se posunuly všechny dorostenecké týmy do vyšších soutěží a tak je logicky nečeká nic lehkého. A a C dorost hraje Českou ligu v sobotu proti Písku v 13 hodin, resp. v 15.15 hodin. B dorost nastoupí v divizním utkání v neděli proti Libuši od 10.00 hodin, D dorost se s mladším dorostem stejného soupeře utká od 12.15 hodin. Všechny zápasy se hrají na umělé trávě Baníku.

A dorost

Nejstarší dorostenci Baníku (ročník 1992) mají v letošní sezoně těžký úkol. Silný ročník 1991 pro ně vybojoval Českou ligu dorostu. A zde již není slabých týmů. O náročnosti soutěže se Baník mohl přesvědčit v úvodních dvou kolech, které A dorost odehrál venku. A na úvod je hned čekali soupeři zvučných jmen – Slavia Praha a Slovan Liberec. V úvodním kole Baník nezachytil začátek, brzy prohrával 4:0, pak sice vstřelil branku, ale nakonec se Slavií prohrál vysoko 6:1. Ve středu v Liberci to již bylo výsledkově lepší, ale na body to také nestačilo – Baník prohrál 2:0. V domácím prostředí čeká A dorost v sobotu Písek, který si v zahajovacím kole poradil s Libercem 3:0 a ve středu prohrál na Meteoru Praha 4:2. Kádr svěřenců Milana Pariho oproti loňskému ročníku opustili Jurik, Kratochvíl a Stockner. Naopak tým získal posily, vesměs do základní sestavy. Z Chodova přišel Kočí, který loni nastupoval i za divizní muže Chodova. A dorost posílili také záložníci Drahorád (Mariánské Lázně) a Janota (Cheb), který může nastupovat i v obraně. Obranu pak vyztužil Světlík z Karlových Varů. Z B dorostu byli přeřazeni hráči ročníku 1993 Tůma a Pachta. První domácí utkání hraje A dorost v sobotu od 13 hodin na umělé trávě.

B dorost

Z velké části pohromadě zůstal i B dorost. Loni hráči ročníku 1993 vyhráli divizi mladšího dorostu. Letos čeká na stejný tým ta samá soutěž. Jenže již v kategorii staršího dorostu, kde většinou bude Baník nastupovat proti o rok starším soupeřům. Jak již bylo uvedeno, kádr opustili velké opory Tůma a Pachta, kteří již posílili A dorost. Novými tvářemi jsou Korb a Vild. Do týmu se také vrátil Gašpar, který hrál za Baník již loňský podzim. V úvodním kole prohrál Baník na hřišti Meteoru Praha 3:0. Trenér Petr Götzl, který u týmu ročníku 1993 nahradil Františka Krejčího, nemohl být s výkonem svých svěřenců spokojen. Věřme, že hráči B dorostu budou úspěšnější v domácím zápase, ve kterém přivítají Libuš. Tento tým v prvním kole také nebodoval, když prohrál na domácím hřišti s Litvínovem 0:2. O první body se Baník Sokolov a Libuš střetnou v neděli od 10.00 hodin.

C dorost

Také u týmu ročníku 1994, který bude letos označován jako C dorost, došlo ke změně trenéra. Místo Petra Götzla převzal tým Tomáš Hájek, který loni vybojoval s A dorostem vítězství v divizi staršího dorostu a postup do České ligy. V té teď bude trenér Hájek trénovat mladší dorostence. Loni hráči ročníku 1994 nastupovali v krajském přeboru. Zde se utkávali i o tři roky staršími soupeři, letos na ně čekají již věkově vyrovnaní protivníci, ale také daleko kvalitnější týmy. Hned na úvod měli C dorostenci možnost změřit síly se Slavií Praha. Po prvním poločase se slavným soupeřem Baník prohrával 3:0, poté však přišlo zlepšení a Baník vstřelil dvě branky. Sokolov mohl i vyrovnat. Bohužel však počtvrté inkasoval a prohrál 4:2. Nulový bodový zisk C dorost zaznamenal i ve středu, kdy prohrál v Liberci nejtěsnějším rozdílem 1:0. Kádr se oproti loňskému ročníku neoslabil. Naopak z ročníku 1995 byl přeřazen nadějný záložník Kravár, přišli obránci Szewieczek a Duzbaba. Útok pak posílil mladý hráč s exotickými kořeny Larbi Slimi. V sobotu C dorost čeká Písek, jenž v úvodu doma podlehl Liberci 0:3. Ve druhém kole ale vyhrál na Meteoru Praha 1:4. Zápas C dorostu a Písku se hraje v sobotu od 15.15 hodin.

D dorost

Premiéru v dorostenecké kategorii mají za sebou svěřenci Luboše Váši. A první zápas zvládli hráči ročníku 1995 výborně, když vyhráli na Meteoru Praha 0:3. O branky se zde postarali Bauer, Šťastný a M. Lukáč. Potvrdit tři body bodu chtít D dorostenci i ve druhém kole, kdy přivítají Libuš, která v úvodu prohrála doma s Litvínovem 1:2. Oproti loňskému ročníku došlo u ročníku 1995 k odchodu několika hráčů. Loňští žáci se v jarní části soutěže velmi zlepšili a bojovali o záchranu, což se bohužel nakonec nepovedlo. Přesto o naše hráče tohoto ročníku byl zájem. A tak do Sparty odešel Dominik Horvát Tomáš Haselbauer do Plzně, Michael Karlík do Teplic a Mladá Boleslav si vybrala Teodora Červenku. Navíc rovnou do C dorostu přešel Matěj Kravár. Letošní D dorost je tak citelně oslaben, ale kádr doplnili další hráči. A mladí bojovníci, navzdory tomu, že budou hrát proti starším soupeřům, nedají nic zadarmo. Přesvědčit se můžete v neděli od 12.15 hodin, kdy začíná zápas mezi D dorostem a Libuší.

Přijďte o víkendu podpořit naše dorostence! K vidění bude kvalitní dorostenecký fotbal na vysoké úrovni.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner