Baníkovci dostali v Čáslavi pořádnou lekci

po 16.8., Petr Gono

S o k o l o v - "Tak takto ne, pánové," praví se v jednom českém filmu. Toto pořekadlo vyslovil ne jeden fanoušek Baníku Sokolov, když se dozvěděl výsledek zápasu v Čáslavi. Bez bodu a bez vstřelené branky se vraceli fotbalisté z východních Čech. Nakonec prohráli 3:0.

Domácí Zenit byl před utkáním na posledním místě tabulky naší druhé nejvyšší soutěže, navíc ve dvou zápasech se mu nepodařilo vstřelit gól. Teď si konečně spravili chuť, k lítosti sokolovských příznivců právě na týmu z hornického města. Čáslav tak potvrdila, že dosavadní postavení v tabulce neodpovídá síle mužstva. „Hráče jsem na to upozorňoval, že výsledky Čáslavi trochu zkreslují,“ řekl trenér Baníku Stanislav Purkart.

Jeho předzápasová slova se potvrdila. „Pokud se Čáslavští v zápase chytnou, jsou velmi nepříjemní,“ pokračoval kouč Sokolova.

Jeho týmu hrubě nevyšel vstup do utkání. Již v 9. minutě propadlý centr Kunáška a do sítě míč doklepl Racko. „Bohužel se stalo to, co jsme nechtěli, inkasovali jsme brzy branku,“ smutní Purkart, který od začátku nemohl být s výkonem svých hráčů příliš spokojen a pokračoval: „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, soupeř na nás vlétl, hrál agresivně, ve velkém pohybu a my jsme se tomu nedokázali přizpůsobit,“ říká rozladěně.

Naopak domácí vstřelená branka, první v soutěži po 188 minutách hry, řádně povzbudila a do konce poločasu přidali do sítě Baníku ještě další dvě. „Myslím, že po celý první poločas byli lepší a prakticky rozhodli o výsledku utkání,“ míní kouč sokolovských fotbalistů.

Po přestávce provedli hosté několik změn v sestavě. Na hřiště se postupně dostali Studík, Duchnič a Dittrich. „Měli jsme převahu, ale soupeř nám již prakticky nedovolil se dostávat do brankových příležitostí,“ řekl na závěr trenér Stanislav Purkart.

Šanci na reparát budou mít jeho svěřenci v sobotu, kdy v tradičních 10.15 hodin hostí béčko pražské Sparty.