Na úvod chceme šest bodů, přeje si Purkart

 
Na úvod chceme šest bodů, přeje si Purkart
 
čt 29.7., Petr Gono

S o k o l o v - Už je to tady. Příznivci kopané se dočkali. Startuje II. Gambrinus liga a Baník Sokolov se představí na vlastním hřišti. Tradičně v sobotu od 10:15 hodin hostí nováčka Spartak MAS Sezimovo Ústí.

Perličkou na úvod soutěže bude příjezd záložníka Martina Čupra, který ještě na jaře stabilně hrával v základní sestavě Baníku. Spolu s ním přijede i další exsokolovák. V kádru nováčka je také gólman David Šimon, který oblékal dres Baníku v jeho první druholigové sezoně.

„Vstup do soutěže je vždycky důležitý. My hrajeme vlastně doma první dva zápasy soutěže, a chtěli bychom soutěž samozřejmě rozjet co nejlépe a vytěžit z nich co nejvíce bodů, to znamená šest,“ přeje si trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart.

Baník čeká tedy na úvod sezony domácí dvojzápas, a také dva rozdílní soupeři. „Samozřejmě Sezimovo Ústí je nováček soutěže, který sem přijede s nadšením, s bojovností a s taktikou nedostat branku a naopak se pokusit z nějakého rychlého protiútoku nebo ze standartní situace branku vstřelit,“ míní kouč Sokolova.

Ve druhém zápase potom baníkovci narazí na zkušený Zlín, který podle předpokladů zvolí jiný herní styl a přeci jen bude působit fotbalověji.

Proti nováčku ze Sezimova Ústí se ale budou chtít domácí fotbalisté znovu prezentovat svojí typickou hrou. „To znamená rychlou kombinací překonávat střed hřiště a snažit se co nejrychleji vstřelit branku,“ věří Purkart.

Přechod pásma také podle sokolovského kouče bude stěžejní pro úspěch v zítřejším duelu. „Když budeme pomalu tahat míče přes střed hřiště, tak se hráči soupeře stačí samozřejmě vracet a museli bychom se tlačit do plných,“ upozorňuje dále trenér A – mužstva Baníku, který před zítřejším zápasem však nepodceňuje ani sílu soupeře. „Mají svou kvalitu, vyhráli Českou fotbalovou ligu, kádr trošku oživili příchodem sedmi nových hráčů,“ varuje.

A není zřejmě daleko od pravdy, Sezimovo Ústí posílil například stoper Nesvadba z Mostu, obrovskou motivaci, jak bylo napsáno, bude mít brankář Šimon, který v Sokolově již působil, stejně jako Martin Čupr. Naopak nováček přijede bez svého nejlepšího útočníka Macha.

Sokolovská sestava se pravděpodobně přiblíží té pohárové z Domažlic. Trenér Purkart bude mít zřejmě k dispozici kompletní kádr. Drobné problémy má pouze Tomáš Pilař. „O jeho startu se rozhodne dnes, jelikož má nakopnuté koleno z pohárového utkání,“ přibližuje Purkart. Se svalem také laboroval David Čada, který zřejmě bude rovněž v pořádku.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner