Na Baníku zahájili sezonu tradiční tiskovkou

 
Na Baníku zahájili sezonu tradiční tiskovkou
 
pá 30.7., Lukáš Švéda, Jan Čech

S o k o l o v - Už v sobotu vstoupí fotbalisté prvního mužstva FK Baník Sokolov do podzimní části nové sezony. Ještě než nový ročník II. Gambrinus ligy začne, tak vedení klubu svolalo tradiční tiskovou konferenci. Hovořilo se o posílení prvního mužstva i juniorky. Účastníci seznámili novináře s cíly klubu. Sportovní ředitel Vítězslav Hejret nevynechal ani ekonomickou stránku klubu.

O přípravě A mužstva na novou sezónu...

Příprava začala 23. června. Po testech na FTVS následoval blok hurbé přípravy, který ukončil turnaj v Berouně. Na něm svěřenci trenéra Purkarta vybojovali druhé místo. Poté následovalo soustředění u Zruče. Trenér A mužstva vyjádřil spokojenost s přístupem hráčů a s podmínkami. O něco méně byl spokojené s počasím, protože během července panovaly velmi vysoké teploty. Celkově však podle trenéra proběhla příprava dobře, srovnal ji s minulým rokem, kdy na povedenou přípravu navázal neméně povedený podzim. O to se chce Stanislav Purkart pokusit i v této sezóně.

O změnách v kádru...

Trenér Purkart vyjádřil spokojení nad tím, že oba vytipované hráče se klubu podařilo přivést - jak Jaromíra Šilhana, tak i Jaroslava Dittricha. Oba jsou to kvalitní fotbalisté, kteří by měli měli zkvalitnit útočnou fázi a celkově i hru Baníku. Z Karlových Varů se vrátil mladý Jakub Blažek, který ukázal, že by měl do budoucna dostat prostor v sestavě. Totéž platí i o Puchmertlovi a Jankovském. Poté se trenér vrátil k přípravě, ve které dostali prostor i testovaní hráči. Dva Chorvaté byli velký omyl, neboť na druholigový kádr neměli výkonnost. Dalším byl Pavel Vyhnal, který naznačil, že by mohl být přínosem, ale v současné době by to také nestačilo. Posledním byl Ivan Šollar, který také kouče Baníku nepřesvědčil.

O nadcházející druholigové sezóně...

Trenér Purkart zdůraznil, že druhá liga je vyrovnaná, že je v ní mnoho mužstev, které chtějí a mohou být v tabulce vysoko. Svůj tým by samozřejmě, jako každý trenér, viděl na prvním místě, ale dlouhodoběji mezi čtvrtým a šestým místem. Podle sportovního ředitele Baníku má tým na to, aby hrál v v první třetině tabulky.

O přípravě juniorky na novou sezónu...

Příprava sokolovské rezervy začala 1. července. Už od počátku se ukazoval velký potenciál mladých hráčů. Trenér Dreiseitl poukázal na to, že v kádru je několik nadějných fotbalistů. Také naznačil, že mužstvo má velkou sílu směrem dopředu, zapracovat se musí na obranné fázi. Juniorka sehrála dvě těžká utkání s Plzní, ve kterých ale nezklamali. Další utkání s přehledem porazili Stod, A dorost a mostecký A dorost. Teď juniorka čeká finální příprava na vstup do Krajského přeboru.

O nadcházející sezóně...

V kádru zůstalo několik hráčů ročníku 1990, které doplnili loňští dorostenci (ročník 1991). Tito hráči budou mít dle slov sportovního ředitele Baníku Vítězslava Hejreta rok na to, aby přesvědčili klub o správnosti jejich zařazení. Juniorka bude poloprofesionální. Kouč Dreiseitl i sportovní ředitel Hejret chtějí Krajský přebor vyhrát a postoupit zpět do divize. Trenér juniorky by rád se svým týmem předváděl atraktivní, útočný fotbal a střílel hodně branek. Z dlouhodobého výhledu chtějí mladé hráče adaptovat na dospělý fotbal a připravovat tyto hráče pro A tým.

O ekonomickém stavu Baníku...

Člen představenstva Vítězslav Hejret podotkl, že sportovní výkony a finance jsou provázané a podle výsledků se odvíjejí i jednání s partnery a sponzory. Naopak podle finančních možností se pak může posilovat kádr A týmu, juniorky a celkově zlepšovat podmínky v klubu. Pro nadcházející sezónu je rozpočet klubu prakticky zajištěn s plným vědomím toho, že po celou sezónu se musí šetřit. Každá koruna musí být dobře investována. Dále Vítězslav Hejret informoval o tom, že od 1.7. v klubu pracuje jako obchodní manažerka Petra Božeková Makoňová.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner