Druhá liga je tady, Baník přivítá Sezimovo Ústí

 
Druhá liga je tady, Baník přivítá Sezimovo Ústí
 
čt 29.7., Jan Kašpar

S o k o l o v – Ano, skutečně je tomu tak. Po letní pauze se o blížícím se víkendu opět naplno rozběhne druholigový kolotoč třiceti zápasů. Tím prvním bude pro Baník souboj s nováčkem druhé ligy, Sezimovým Ústím. Fanoušci, kteří na sokolovský fotbalový stadion v sobotu dorazí, čeká přinejmenším zajímavé utkání. Proč? Čtete dál v článku.

Z kádru Baníku se v létě poroučelo celkem osm hráčů, jmenujme například Martina Čupra, Michala Habaie, nebo Tomase Radzinevičiuse. Naopak mohl ve svém týmu přivítat trenér Purkart dvě velké posily, kterými se stali útočník Jaromír Šilhan a navrátilec do sokolovského dresu Jaroslav Dittrich. V ofenzivě by tak Baník mohl předvádět stejně krásné akce jako minulý podzim.

Když se podíváme na přípravné zápasy Baníku – tým odehrál sedm zápasů, z toho tři vítězně a čtyřikrát odešel poražen. Mnohem důležitější byl ale poslední zápas, který Baník doposud odehrál. Tím bylo pohárové utkání v Domažlicích, kde naše barvy zvítězily celkem hladce 2:5 a zajistily si tak postup do dalšího kola, kde náš tým čeká Doubravka. V případě postupu by se už sokolovští diváci mohli těšit na pražskou Spartu. V utkání v Domažlicích se trefili všichni tři útočníci, dá se tedy předpokládat vyrovnaná konkurence v předních řadách Baníku.

Sezimovo Ústí má za sebou také porci přípravných utkání. V tom prvním se postavili nováčkovi první ligy, Ústí nad Labem, které Ševce porazilo jasně, 2:5. V dalších zápasech Sezimovo Ústí remizovalo s Duklou, v turnajových přátelských zápasech remizovalo s Třeboní, respektive porazilo béčko Českých Budějovic. Poté Ševci hráli s další rezervou prvoligového týmu, pražskou Slavií. Té podlehli 0:1. Tento zápas byl také posledním přípravným utkáním. Minulý víkend se Sezimovo Ústí utkalo v poháru v Turnově, odkud si odvezlo výhru 3:0 a postup do dalšího kola.

Ptáte se, proč by měl být souboj Baníku se Ševci z Jihu Čech tak zajímavý? Jednoduchá odpověď. V minulých dnech se totiž do kádru trenéra Luboše Zákostelského přidali dva hráči, kteří jsou svým působením z minulosti dobře známí sokolovskému fanouškovi. Tím prvním je brankář David Šimon, který na Baníku působil v jeho první druholigové sezoně. A druhým nově příchozím hráčem je Martin Čupr, v Sokolově velmi oblíbený levý obránce, který barvy našeho klubu hájil ještě minulou sezonu. Do Sezimova Ústí přišel poté, když se na smlouvě se Ševci nedohodl obránce Mišák, který tam byl na testech. Dá se tedy očekávat, že Čupr nastoupí v základní sestavě.

Utkání mezi Baníkem a Spartakem Sezimovo Ústí startuje v sobotu 31. července tradičně od 10:15. Hráči potřebují vstoupit do nové sezony tím nejlepším možným způsobem, tři body budou tedy povinností. Přijďte jim na cestu ke třem bodům pomoci svými hlasivkami, budou rozhodně potřeba!

Sestavy z posledních zápasů:
Baník: Bertelman - Šmerda , Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký, Javorský, Pilař, Vaněček - Šilhan, Duchnič
Sezimovo Ústí: Šimon - Novák, Macháček, Nesvadba, Rožboud - Kočí, Předota, Javorek, Nejepsa - Horka, Vukadinović


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner