archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2013 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.7.Při vítězné premiéře proti Zlínu proběhly tradiční divácké soutěžeSOK - ZLN 2:0, 1.kolo | Jan KašparS o k o l o v - Baník má domácí premiéru v novém ročníku FNL úspěšně za sebou, stejně tak na sokolovském stadionu proběhly v utkání se Zlínem tradiční divácké soutěže. Byla obdarovaná dětská vítězka, zkrátka nepřišla ani vítězka soutěže pro ženy. K tomu navíc samozřejmě proběhla hlavní poločasová soutěž, jejíž vítězem se stal pan Jan Janoud ze Sokolova. Partnerem utkání a soutěží byly tentokrát společnosti Česká pojišťovna, a.s. a NEMOS GROUP, a.s..
31.7.U12 na úvod přípravy prohráli s U13SOK - SOK 6:12, 0.kolo | Jan KašparS o k o l o v - Nový žákovský tým U12 pod vedením Milana Gabrleho a jeho realizačního týmu má za sebou první přátelské utkání v rámci letošní letní přípravy. V tom se U12 utkali s o rok staršími U13 a nakonec podlehli starším kolegům 6:12.
29.7.Rozpis zápasů: 29.7. - 4.8.Lukáš ŠvédaSokolov - V tomto týdnu čeká A mužstvo cesta do dalekého Třince, kam se baníkovci vydají již v pátek. Mládežnické týmy mají na programu přípravné zápasy, testy na FTVS a v případě U12 i soustředění. Více v našem tradičním přehledu.
29.7.Klíčovým momentem byl nájezd Malcharka, shodli se oba trenéřiSOK - ZLN 2:0, 1.kolo | Lukáš ŠvédaSokolov - Baníkovci vstoupili do sezóny vítězně, když přehráli silného soupeře ze Zlína. Ten měl lepší vstup do zápasu a mohl jít do vedení, jenže Jakub Dvořák Malcharkův nájezd skvěle zlikvidoval. Jak zlínský trenér Marek Kalivoda, tak i jeho sokolovský protějšek Aleš Jindra se shodli, že to byl rozhodující okamžik utkání. Fotbalisté Baníku poté dvakrát skórovali a připsali si první tři body v nové sezóně.
29.7.Stanislav Hofmann: Jsem rád, že jsem se dostal do top týmu 2.ligyTomáš BoudaS o k o l o v – První zápas dopadl pro Baník velmi dobře. Domácí tým zvítězil a udržel i čisté konto. Na dobrém vstupu do sezony se podílel i Stanislav Hofmann, který je novou posilou Baníku. Stoper, jenž přišel do Sokolova z 1. FC Slovácka se dokonce v zápase i gólově prosadil. Radost z gólu však třiadvacetiletému obránci vzal pomezní rozhodčí, který po chvilce váhání odmával ofsajd. To nakonec domácího fotbalistu mrzet nemuselo a tak jsme po zápase spokojeného nováčka v dresu Baníku krátce vyzpovídali.
27.7.Premiéra se povedla, Baník porazil Zlín 2:0SOK - ZLN 2:0, 1.kolo | Jan KašparS o k o l o v - V prvním kole nového ročníku FNL na sokolovský stadion přijel zlínkský FASTAV. Úvod utkání herně vyšel lépe hostům, z branky se však radoval domácí Baník. Poločasové vedení zajistil totiž svému týmu David Čada, který se trefil ve 39. minutě po přesném Hrubého centru. První půle tak vyzněla lépe pro Sokolov. Ve druhém poločase Baník prakticky celou dobu držel balon na svých kopačkách, domácí hráči rychle dokázali zvýšit na 2:0, když se trefila nová posila David Kobylík, který navázal na povedené představení v poháru. Na obou stranách poté padla ještě jedna branka, ani jedna však nebyla pro ofsajd uznána. Baník tak bez větších obtíží dovedl utkání do vítězného konce a na úvod sezony bere proti aspirantovi na postup zasloužené tři body.
26.7.Baníkovci obléknou nové žluté dresyLukáš ŠvédaSokolov - Již v minulém ročníku si fotbalisté Baníku oblíbili žlutou variantu jejich dresů, ve které nastupovali častěji než v zelenočerné kombinaci. Žluté dresy však disponovaly špatnou čitelností čísel, a tak byla pro soutěžní ročník 2013/2014 představena nová varianta baníkovských dresů. Ve fotogalerii, která je součástí článku, se můžete přesvědčit, jak se nové dresy povedly.
26.7.Začátek nového ročníku FNL obstará souboj se ZlínemSOK - ZLN 2:0, 1.kolo | Lukáš ŠvédaSokolov - Fotbalové prázdniny jsou u konce, nový ročník Fotbalové národní ligy startuje! Los nám v 1. kole přisoudil silného soupeře, na západě Čech se v sobotu dopoledne představí FC Fastav Zlín, tedy tým, který v uplynulém ročníku skončil na solidním 6. místě. Hosté budou i letos patřit mezi adepty na postup, navíc posílili o zkušeného Davida Hubáčka. V prvním domácím zápase nás tedy čeká zajímavý souboj dvou ambiciózních celků.
26.7.Bude to těžké, ale my chceme uspět, hlásí Aleš JindraSOK - ZLN 2:0, 1.kolo | Lukáš ŠvédaSokolov - Také v minulé sezóně začínal Baník v 1. kole se Zlínem, ale na hřišti soupeře padl 1:2. Tentokrát chtějí baníkovci do nového ročníku vstoupit o poznání lépe. Aleš Jindra bude mít, až na Františka Dřížďala, k dispozici kompletní kádr a chce tři body. Proti se však postaví jeden z adeptů na postup do Gambrinus ligy.
24.7.I na podzim bude probíhat Spotřebitelská soutěžLukáš ŠvédaSokolov - Fanoušci, kteří navštěvují domácí utkání Baníku, si již zvykli, že jsou pro ně přichystané různé soutěže a možnosti, jak si domů odnést nějaký ten dárek. A jinak tomu nebude ani na podzim, kdy opět bude probíhat Spotřebitelská soutěž o hodnotné ceny. Pojďme se na ně tedy podívat.
23.7.Rozpis zápasů: 22.7. - 28.7.Lukáš ŠvédaSokolov - Druholigové A mužstvo čeká tento týden 1.kolo Fotbalové národní ligy, ve kterém baníkovci hostí Zlín. Mládežnické celky mají na programu přípravné duely na hřištích soupeřů. Dorostenecké kategorie tento týden absolvují svá soustředění.
23.7.Splnili jsme cíl, řekl k postupu v poháru Aleš JindraCHE - SOK 1:3, 1.kolo | Lukáš ŠvédaSokolov / Cheb - Baníkovci úkol splnili a v 1.kole Poháru České pošty vyřadili divizní Hvězdu Cheb. V prvním ostrém utkání nastoupili i dvě nové posily Baníku. Hlavní trenér sokolovského celku Aleš Jindra byl rád, že se mužstvo povedlo do sezóny vstoupit vítězně a že se neopakovala situace z loňského ročníku, kdy baníkovci vypadli také s divizním soupeřem.
20.7.Dorost U19 na úvod přípravy podlehl MostuMOS - SOK 4:0, 0.kolo | Tomáš BoudaM o s t - První přípravné utkání má za sebou nově rodící se tým dorostu U19. Na úvod přípravy se FK Baník Sokolov představil na hřišti Baníku Most, který hraje nejvyšší dorosteneckou soutěž. O výsledku zápasu rozhodl první poločas, kdy mostečtí čtyřikrát skórovali. Ve druhé půli již gól nepadl a tak v derby Baníků vyhrál Most 4:0.
20.7.Baník postupuje dál, porazil Hvězdu Cheb 3:1CHE - SOK 1:3, 1.kolo | Lukáš ŠvédaCheb - Baníkovci splnili povinnost, potvrdili roli favorita a postoupili do 2. kola Poháru České pošty, když na hřišti chebské Hvězdy zvítězili 3:1. Svěřenci Aleše Jindry měli průběh utkání ve své režii, ale spousta šancí zůstala nevyužita. V první půli se o jediný gól postarala nová akvizice David Kobylík, jenž parádní střelou otevřel ve 26. minutě skóre. Ve druhé půli tentýž hráč proměnil v 60. minutě pokutový kop. O pět minut později zdramatizoval zápas domácí Dan Martinec, který překvapil brankáře Dvořáka. Gólový účet uzavřel o další tři minuty později střídající Rostislav Šamánek, když hlavou uklidil do sítě centr z levé strany. Baník v dalším kole narazí na Karlovy Vary.
20.7.Mistr Evropy z roku 2002 se v dresu Baníku uvedl dvěma gólyTomáš BoudaCh e b / S o k o l o v - V dresu Baníku nastupuje účastník Ligy mistrů, či se objevilo několik mistrů české ligy. Novou posilou Sokolova je však hráč, který má zkušenosti z francouzské ligy či německé Bundesligy a zároveň je Mistrem Evropy do 21 let (ve Švýcarsku v roce 2002, např. Petr Čech či Milan Baroš v sestavě) ! David Kobylík, jenž okusil i další zahraniční soutěže, se v dresu Baníku poprvé v soutěžním utkání představil na hřišti Chebu. A hned napoprvé byl tvořivý záložník ústřední postavou druholigového týmu. David Kobylík vstřelil dva góly, rozdal spousty přesných přihrávek a nastínil, že by Baník (od dob Tomáše Pilaře) mohl konečně najít typického špílmachra. Po pohárovém zápase s Chebem jsme Davida krátce vyzpovídali.
19.7.Sezóna začíná pohárovým utkáním v ChebuCHE - SOK 1:3, 1.kolo | Lukáš ŠvédaSokolov - Měsíční příprava baníkovců je u konce, nyní už čekají na sokolovské fotbalisty pouze ostrá utkání. V tom prvním je v rámci 1. kola Poháru České pošty čeká mužstvo Hvězdy Cheb, které zvítězili v uplynulém ročníku Krajského přeboru Karlovarského kraje a postoupilo tedy do divizní soutěže.
15.7.FOTO: Soustředění ve Zruči a testy na FTVSJan KašparS o k o l o v - Baníkovci před několika týdny absolvovali testy na Fakultě tělovýchovy a sportu v Praze, před několika málo dny jim navíc skončilo soustředění ve Zruči u Plzně, kde mimo jiné odehráli i utkání s Domažlicemi. Prostřednictvím několika málo fotografií se podívejte, jak to baníkovcům v letní přípravě šlape.
14.7.Aleš Jindra: Jsem rád, že jsme zlepšili koncovkuADM - SOK 2:3, 0.kolo | Lukáš ŠvédaPraha - V generálce na mistrovská utkání nového fotbalového ročníku vyzvali baníkovci nováčka ČFL Admiru Praha. Zápas se povedl Milanovi Jurdíkovi, který se postaral o všechny tři góly Baníku. Trenér Aleš Jindra si pochvaloval zlepšenou útočnou fázi svých svěřenců a také rozhodl, kdo z testovaných hráčů v Baníku zůstane.
13.7.Generálka: Jurdíkův hattrick rozhodl o vítězství nad Admirou 3:2ADM - SOK 2:3, 0.kolo | Lukáš ŠvédaPraha - Konec přípravy baníkovcům vyšel. Po výhře nad Domažlicemi si sokolovští hráči poradili i s nováčkem ČFL Admirou Praha v poměru 3:2. První poločas vyšel lépe Baníku, který si vypracoval několik šancí, ale gólově se prosadil až v závěru poločasu. Dvakrát během pěti minut zafungovala spolupráce Machek - Jurdík a druhý jmenovaný pokaždé prostřelil brankáře Petra. Po přestávce sice Pražané zásluhou Kurka snížila, ale poté Jurdík přidal třetí branku. O gólovou tečku se postaral Birma, který stanovil konečný stav utkání na 3:2.
12.7.Blížíme se do finále, hlásí před koncem přípravy Aleš JindraLukáš ŠvédaSokolov - Už jen jeden přípravný zápas a letní příprava Baníku bude minulostí. Po včerejším vítězství nad Domažlicemi čeká na svěřence Aleše Jindry ještě sobotní duel s Admirou Praha, ve kterém by opět měli být prověřeni testovaní hráči. Poté již baníkovci najedou na ostrý režim, sezóna pro ně začne v sobotu 20. července, kdy je čeká 1. kolo Poháru České pošty v Chebu. O těchto zápasech i probíhajícím soustředění se sokolovský kouč rozpovídal v následujícím článku.