archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2012 vyšly tyto články:

Další stránky
1234>>
31.3.Baník porazil béčko Sparty 2:1 a z Prahy veze tři body!SPB - SOK 1:2, 21.kolo | Lukáš ŠvédaP r a h a - Sokolovští fotbalisté chtěli na půdě posledního celku II. ligy získat první jarní body na hřišti soupeře. Baníkovci totiž prohráli jak v Brně, tak i v Ústí nad Labem. Navíc v týdnu přišli o trenéry Látala s Nečkem. Západočeši potvrdili, že se jim na juniorku Sparty daří, neprohráli s ní již tři roky. V prvním poločase měli sparťanští mladíci spoustu šancí, ale paradoxně šel do vedení Baník. V 45. minutě se poprvé v sokolovském dresu prosadil Miloslav Strnad. V úvodu druhé půle přesně střílel Jakub Dvořák a Baník vedl 2:0. Spartě se podařilo utkání zdramatizovat v 71. minutě, když snížil na konečných 2:1 pro Baník odchovanec sokolovského fotbalu Roman Polom. Baníkovci tak poprvé na jaře přivezli body a rovnou tři!
30.3.Hra Sparty neodpovídá jejímu postavení, varují před zápasem trenéři BaníkuSPB - SOK 1:2, 21.kolo | Lukáš ŠvédaS o k o l o v - Baník se tento týden ocitl v nezáviděníhodné situaci. Na začátku týdne mužstvo opustilo trenérské duo Látal - Neček, kteří zamířili do prvoligové Ostravy. Baníkovci tak museli sáhnout k provizornímu řešení, v utkání se Spartou B mužstvo povedou Vítězslav Hejret, sportovní ředitel, a Jiří Dreiseitl, druhý asistent u sokolovského áčka. Přes všechny komplikace chtějí Západočeši v Praze uspět, zároveň však varují před kvalitou sobotního soupeře.
29.3.Statistika nuda je? V případě Baníku to neplatíLukáš ŠvédaS o k o l o v - Druholigový ročník 2011/2012 je pro sokolovský fotbalisty šestým, který absolvují v druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Tu Baník hraje od sezóny 2006/2007, kdy se do Sokolova přesunula profesionální licence z Pardubic. Od té doby baníkovci sehráli v lize více než 160 mistrovských zápasů. V následujícím článku jsme si pro vás připravili několik zajímavostí, čísel a statistik, které mapují historii II. ligy v Sokolově.
29.3.Vítězem poločasové soutěže se stal Pavel BurešTomáš BoudaS o k o l o v – U druhého jarního domácího utkání nemohly chybět také soutěže. Podruhé také bylo možno sledovat hlavní poločasovou soutěž v nové podobě. V kopání na cíl byl tentokrát nejúspěšnější Pavel Bureš, který si tak domů odnesl pěkné ceny. Partnery utkání a také poločasové soutěže byly firmy Strojservis Homolka s.r.o. a Algon Plus -Auto a.s. . Za firmu Strojservis Homolka předával ceny účastníkům poločasové soutěže pan Vítězslav Homolka.
28.3.U14 si zastříleli ve VansdorfuVAR - SOK 0:9, 16.kolo | Jan KašparV a r n s d o r f - U14 se utkali s Vansdorfem na jeho hřišti, odkud si odvážejí tři body za vysoké vítězství.
28.3.U12 těsně prohráli s KladnemSOK - KLA 7:9, 16.kolo | Jan KašparS o k o l o v - Výborně rozehrané utkání proti Kladnu tým U12 nakonec nedovedl do vítězného konce, a tři body tak míří ze Sokolova.
28.3.Po dvou týdnech Baník hraje venku. Představí se na Spartě BSPB - SOK 1:2, 21.kolo | Jan KašparS o k o l o v – Poté, co baníkovci zaznamenali první jarní vítězství, které si připsali v sobotu proti Třinci, zajíždí na hřiště posledního celku druhé ligy. Vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce by se mohlo zdát, že půjde o nezajímavé utkání. Opak je však pravdou. Z Baníku na začátku týdne nečekaně odešlo trenérské duo Látal-Neček a Baník tak do Prahy pojede s provizorním složením realizačního týmu. O Spartě B, i přes její chabý bodový zisk, je zase známo, že mladí letenští hráči jsou vždy nesmírně nepříjemným a houževnatým soupeřem.
27.3.4.kolo tipovací soutěže: Hned 14 správných tipůTomáš BoudaS o k o l o v – Tipovací soutěž pokračovala čtvrtým kolem, ve kterém soutěžící zasílali své tipy na výsledek utkání FK Baník Sokolov – FK Fotbal Třinec. Do redakce se sešlo celkem 37 tipů a hned 14 soutěžících tentokrát trefilo přesný výsledek. V průběžném pořadí je pak na prvním místě hned trojice tipujících.
26.3.David Vaněček se vrátil do základní sestavyTomáš BoudaS o k o l o v – Poprvé nastoupil v jarní části druhé ligy v základní sestavě a poprvé Baník na jaře také zvítězil. Svým výkonem k tomu přispěl právě i David Vaněček, jenž jinak patří k základním stavebním kamenům FK Baník Sokolov. David se v současné době vrací do formy po zranění, které si přivodil během zimní přípravy. Po zápase s Třincem jsme oblíbeného záložníka Sokolova požádali o krátký rozhovor.
26.3.Přehled zápasů 26.3. - 1.4.Lukáš ŠvédaS o k o l o v - Po výhře nad Třincem se baníkovci vydají na hřiště posledního celku ligy - juniorky Sparty Praha. Doma se o víkendu představí všechny dorostenecké kategorie a žáci U15 s U14. Ve středu pak sehraje přípravný duel U13.
26.3.Radoslav Látal s Jiřím Nečkem u Baníku končí!Lukáš ŠvédaS o k o l o v - Jarní část II. fotbalové ligy má za sebou teprve čtyři kola, ale u A mužstva dochází k nečekané změně. U týmu, kterému patří 5. místo končí hlavní trenér Radoslav Látal a asistent Jiří Neček.
26.3.Trenér Látal: První poločas byl dobrý, druhý už horšíSOK - TRI 2:1, 20.kolo | Lukáš ŠvédaS o k o l o v - Ve čtvrtém jarním utkání konečně sokolovští fotbalisté zabodovali naplno. Stejně jako před čtrnácti dny se Znojmem Baník také vedl 2:0, hosté z Třince sice snížili, ale Baník své těsné vedení uhájil. Radoslav Látal na tiskové konferenci zhodnotil výkon svých svěřenců.
26.3.Dorost U17 dlouho vedl o dvě branky, nakonec ale prohrálROK - SOK 4:3, 0.kolo | Tomáš BoudaR o k y c a n y - Hodně nešťastný zápas odehráli v Rokycanech dorostenci U17. Ti na soupeřovo hřišti vedli ještě deset minut před koncem zápasu o dvě branky, ale nakonec odešel Baník s prázdnou, neboť domácí tým vstřelil tři góly a zvítězil 4:3. Góly Baníku stříleli Michal Slabyhoudek, Josef Bauer a Jakub Pajma . V sobotu se Baník představí na domácím hřišti. Od 10.00 hodin hostí dorost U16 v krajském derby Karlovy Vary.
25.3.Devatenáctka porazila lídra tabulky!!!PRI - SOK 0:1, 18.kolo | Tomáš BoudaP ř í b r a m - Parádní výsledek veze z Příbrami dorost U19. Zásluhou gólu Jindřicha Pachty totiž Baník porazil vedoucí tým České ligy dorostu U19. Pro Příbram porážka 1:0 je vůbec první v soutěži. Baník svému protivníkovi vrátil podzimní prohru, ale zároveň se dostal do boje o třetí příčku v republikové soutěži dorostu. Diváci budou mít možnost sledovat svěřence Tomáše Hájka v neděli 1.4., kdy od 16.30 hodin hostí Baník silné Kladno.
24.3.Premiérové jarní vítězství: Baník - Třinec 2:1SOK - TRI 2:1, 20.kolo | Tomáš Bouda, Jan KašparS o k o l o v – Ve dvacátém kole druhé ligy hostil Baník Třinec. Od 11. minuty domácí vedli. To z levé strany odcentroval Hanzlík a nikým nehlídaný David Čada poslal hlavou míč do brány – 1:0. Ve 35. minutě přidali sokolovští druhý gól. Po dalším centru z levé strany se nádherně do vzduchu pověsil Michael Krmenčík a nekompromisně hlavou zavěsil – 2:0. V 84. minutě se prosadili také hosté, když z dorážky skóroval Tomáš Matoušek. Závěr si tentokrát Baník pohlídal a tak si konečně připsal tři body.
22.3.Pozvánka: Na Baník přijede nevyzpytatelný TřinecSOK - TRI 2:1, 20.kolo | Lukáš ŠvédaS o k o l o v - Podruhé na jaře se druholigoví fotbalisté Baníku představí na domácím stadionu. Jejich soupeřem budou hráči Třince, který sice patří až 11. místo, ale na Baník ztrácí jen čtyři body. Baníkovci na jaře zatím bodovali jen jednou, a to když uhráli domácí remízu 2:2 se Znojmem. Ve dvou venkovních duelech pak prohráli. Aby se sokolovské mužstvo udrželo v horní polovině tabulky, musí v sobotu Třinec porazit.
22.3.U13 na úvod jara prohráliMOS - SOK 8:6, 15.kolo | Jan KašparM o s t - První mistrovský zápas mají za sebou baníkovci z týmu U13. Prohráli na hřišti Mostu.
22.3.U12 vezou porážku z MostuMOS - SOK 16:7, 15.kolo | Jan KašparM o s t - U12 mají za sebou první jarní mistrovský zápas, který prohráli v Mostě na jeho půdě.
21.3.Dorostenec Matěj Kravar v A-týmu: Mám rád výzvy...Tomáš BoudaS o k o l o v – Dorost U19 v neděli vyhrál i druhý jarní zápas, čímž se dostal již na pátou příčku České ligy dorostu U19. Celý zápas odehrál na postu defenzivního záložníka Matěj Kravar, jenž sice věkově spadá ještě do kategorie U17, ale již patří k základním stavebním kamenům baníkovského nejstaršího dorostu. Matěj se navíc v pouhých šestnácti letech již zapojil do přípravy A-týmu FK Baník Sokolov. V budoucnu by tak diváci mohli v dresu druholigového Baníku sledovat dalšího odchovance….
20.3.3.kolo tipovací soutěže: Tři soutěžící uhádli výsledekTomáš BoudaS o k o l o v – Tipovací soutěž pokračovala již třetím kolem. Tentokrát správný výsledek trefili tři soutěžící - Karel Heřman ml., Jan Procházka ml. a Václav Pikrt. Posledně jmenovaný se také dělí o průběžné první místo s Karlem Heřmanem st. . Do soboty 24.3. do 10.15 hodin můžete tipovat výsledek zápasu FK Baník Sokolov – FK Fotbal Třinec.